miejska codzienność

Romantyczna Łódź, które miejsca odwiedzać mają zakochani

Romantyczna Łódź, które miejsca odwiedzać mają zakochani

Czy Polska może kojarzyć się tylko z romantycznymi miejscami w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu. Oczywiście, że nie. Tym razem trzeba również powiedzieć o pięknym mieście Łodzi. Tutaj zakochane pary mogą szukać szczęścia, romantycznych chwil. Warto na samym początku zapoznać z najbardziej charakterystycznymi miejscami. Wbrew pozorom ta liczba może szokować, gdyż po dogłębnej analizie można zauważyć, że romantyczny wieczór z ukochaną osobą może być bardzo owocny.

W stolicy województwa łódzkiego mieszkańcy a także wszyscy turyści mogą liczyć na idealne miejsce. Tutaj trzeba dodać, że nie należy ich jedynie odwiedzać na walentynki. Warto czasem zrobić spontaniczny wypad we dwoje. Chociaż można przyznać, że nie wszystkie osoby z Łodzi mogły znać te wszystkie miejsca które teraz będą tutaj przytaczane.

W jakie miejsca można przyjść w ciągu całego roku w Łodzi. Na pewno, jako pierwsze należy dodać Park Źródliska. Wspólny spacer (po Angielskim Ogrodzie dawniej nazywanym) może pobudzać wyobraźnie partnerów, bez względu na staż związku. Warto dodać, że te wszystkie ścieżki z wieku XIX doprowadzać będą do altanek, ławeczek a także mostków gdzie właśnie w tych miejscach można spocząć i oddać się tak intymnej ciszy a także przykuwających spojrzeń dwóch zakochanych osób.

Odwiedzając Łódź, licząc na pełny romantyzmu dzień lub weekend trzeba odwiedzić Park 3 maja. Można uznać, że został otwarty w roku 1915 i to jest właśnie część po pozostałości dawnej Puszczy Łódzkiej. To miejsce charakteryzuję bardzo duża liczba wszystkich ławeczek. To tutaj zakochane pary mogą spokojnie usiąść i cieszyć się swoją chwilą. Cały obszar może idealnie wyglądać nocą. W tym czasie para może ,,delektować” się swoją obecnością w miejscu tak wyjątkowym. Warto się samemu o tym przekonać będąc w Łodzi.

Gdzie w Łodzi poczuć cudowny zapach kwitnących kwiatów oraz soczystą zieleń drzew. Z pewnością warto odwiedzić ogród botaniczny. To tutaj przede wszystkim bajecznie jest posiedzieć we dwoje przy idealnym stawie obejmując się za ręce lub przytulając się podczas tak żwawego śpiewu ptaków.

Łódź wielu osobom może kojarzyć się z fabrykami włókienniczymi. Te skojarzenie są bardzo dobre. Księży młyn to właśnie dawne miejsce zespołu tych fabryk. Można tutaj również zobaczyć mieszkania, szkoły i szpitala. Czasem para może mieć zamiar do tego aby cofnąć się do przeszłości i zaobserwować to w jaki sposób kiedyś to wyglądała. Takie nostalgiczne podejście może z pewnością doprowadzać każdą parę do idealnych wspomnień ze swojego pierwszego pocałunku, pierwszej wspólnej nocy a nawet pierwszej randki.

Jeszcze jedno miejsce, które może przypaść tym wszystkim parom, które lubią pić w swoim towarzystwie herbatę. To może brzmieć trochę niecodziennie ale to właśnie w Łodzi a dokładniej w Niebieskie Migdały można zasiąść do herbaciarni z charakterystycznym ,,oczkiem”. Warto je odwiedzać w towarzystwie ukochanej osoby. Herbata, która jest podawana to na pewno doskonały aromat. Wypita z wyjątkową druga połówką może rozpalać każdą atmosferę.

Źródło: https://www.becoolatschool.pl/

Leave a Comment