sport

Dlaczego łódzkie kluby upadły na samo dno?

Dlaczego łódzkie kluby upadły na samo dno?

Kiedyś oglądając mecze Ekstraklasy byliśmy świadkami bardzo zaciętych derbów Łodzi. Widzew toczył znakomite boje z ŁKS-em, które z zapartym tchem śledziła cała piłkarska Polska. Obecnie jednak tych dwóch klubów nie ma w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wszystko dlatego, że spadły do niższych lig. Co jednak było w głównej mierze przyczyną takiego, a nie innego stanu rzeczy? Zapraszamy do lektury, w której będziemy starali się wyjaśnić wszystkie najważniejsze kwestie.
Problemem zarówno Widzewa, jak i ŁKS-u Łódź od dobrych kilku lat były finanse. W obu nienawidzących się ekipach w ostatnim czasie kolokwialnie mówiąc „nie przelewało się”. Właściciele zaś nie robili nic, aby tej sytuacji zapobiec. Czasami zaś ich działania były nawet na szkodę klubu. W takiej atmosferze trudno było o dobre wyniki. W związku z tym, jedni i drudzy musieli pożegnać się z Ekstraklasą.
Oczywiście, kłopoty finansowe przyczyniły się do tego, że ani Widzew, ani ŁKS Łódź nie mogły sobie pozwolić przed spadkiem na zatrudnienie trenera z prawdziwego zdarzenia. Widzew był trenowany w I lidze przez Wojciecha Stawowego, który obiecywał nawet … Ligę Mistrzów. W ŁKS-ie zatrudniono swego czasu … Piotra Świerczewskiego, który może był niezłym piłkarzem, ale nie ma żadnego doświadczenia trenerskiego.
Poza tym, w szeregach tych klubów w okresie spadkowym nie występowali najwyższej klasy piłkarze – nawet jak na polskie realia. W obu klubach brakowało jakości. W Ekstraklasie ciężko zaś wygrywać spotkania tylko i wyłącznie zaangażowaniem. Na pewno zawodnicy też odczuwali to, że włodarze mają kłopoty, a taka atmosfera nie mogła pomóc w osiąganiu satysfakcjonujących rezultatów. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że kiedyś znowu będzie nam dane zobaczyć derby Łodzi.

Leave a Comment