miejska codzienność

Studiuj na Politechnice Łódzkiej

Studiuj na Politechnice Łódzkiej

Współcześnie coraz częściej młodzi ludzie zaraz po maturze wybierają studia inżynierskie, aniżeli humanistyczne. Jest to związane z dużym zapotrzebowaniem na rynku pracy na specjalistów, którzy posiadają umiejętności techniczne. Wówczas lepsze są nie tylko warunki pracy, ale także wynagrodzenie, na które wszyscy bardzo liczą. Inżynier może zarabiać nawet dwa razy większe kwoty od zwykłego magistra, dlatego wybierając studia warto wybrać właśnie te po których uzyskamy tytuł dyplomowanego inżyniera. Politechnika Łódzka każdego roku zachęca młodych ludzi by wstąpili w szeregi studentów tej szkoły wyższej, oferując bardzo ciekawe, przyszłościowe i rozwijające kierunki studiów.
Dlaczego warto studiować na Politechnice Łódzkiej?
Politechnika Łódzka to jedna z najlepszych uczelni w kraju. Wyróżnia ją przede wszystkim bardzo dobra oferta edukacyjna oraz doskonała kadra naukowa, dzięki której absolwenci kończący tę uczelnię wyższą są najlepszymi kandydatami na przyszłe stanowiska pracy. Warto wziąć pod uwagę fakt prestiżu uczelni, ponieważ potencjalni pracodawcy bardzo biorą to pod uwagę podczas procesów rekrutacyjnych do swoich firm. Z pewnością dużo większe szanse na otrzymanie pracy będą mieli absolwenci politechnik dużych miast.
Jakie kierunki są najpopularniejsze?
Politechnika Łódzka ma bardzo szeroką ofertę edukacyjną. Przyszli studenci wybierają najczęściej takie kierunki jak Automatyka i robotyka czy Mechanika i budowa maszyn. Absolwentów tych kierunków najbardziej poszukuje się na rynku pracy. Oblegana jest również bardzo Architektura i urbanistyka, która w Polsce uważana jest za jedną z najlepszych, proponowanych wśród innych polskich uczelni. Ponadto, studenci chętnie wybierają także Ochronę środowiska, Inżynierię Produkcji oraz Inżynierię Materiałową. Bez względu na kierunek, który wybiorą, mogą liczyć na doskonałe przygotowanie praktyczne i teoretyczne co do przyszłego, wykonywanego zawodu.
Dziewczyny na Politechniki
To akcja do której przyłącza się coraz więcej uczelni technicznych w kraju. Jej głównym założeniem jest zachęcanie kobiet do aplikacji na kierunki techniczne, często uważane za typowo męskie. Jak przyznają panie, które podjęły studia na Politechnikach, to doskonała akcja, która przeciwdziała stereotypom. W końcu inżynierami mogą być również kobiety i wielokrotnie mogą być w tym nawet lepsze od mężczyzn. Kobiety zajmują obecnie bardzo wysokie stanowiska w dziedzinach których nawet byśmy się nie spodziewali. Chodzi między innymi o budownictwo, architekturę, infrastrukturę czy nawet elektronikę i elektrykę. Wszystko zależy tak naprawdę od zainteresowań i umiejętności, a nie od płci. Współcześnie odchodzi się od schematów, a mężczyźni również zaczynają się imać kobiecych zawodów. Akcja Dziewczyny na Politechniki spotkała się w ostatnich latach z ogromnym zainteresowaniem i przekonała wiele kobiet do tego, aby wybrać właśnie studia techniczne. Zapewnią im one nie tylko dobrą prace, ale pozwolą również udoskonalić umiejętności, którymi kobiety dysponują. Płeć to nie miernik naszych umiejętności.

Źródło: Przelotki do kabli

Leave a Comment