miejska codzienność

Łódź na weekend

Łódź na weekend

Wakacje to okres w którym nie tylko wyjeżdżamy za granicę, aby poopalać się w gorącym słońcu, ale również chcemy odkrywać nowe miejsca w Polsce, które do tej pory znaliśmy jedynie ze słyszenia. Ilu polskich miast nie odkryliśmy, wiemy tylko my. Warto poświęcić jeden, dwa weekendy w miesiącu i odwiedzić nawet pobliskie miasta, aby poznać jakie niesamowite miejsca mamy w okolicy. Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy jak ciekawe miejsca i wydarzenia możemy zobaczyć, wcale nie podróżując bardzo daleko. Zdecydowanie Łódź, czyli filmowe miasto jest jednym z takich miejsc. Każdy Polak powinien chociaż raz przyjechać do tego miasta i chociaż o Łodzi krążą różne plotki, to miasto to ma prawdziwie filmowy klimat i z pewnością stare kamienice oraz długa ulica Piotrkowska zachwycą niejednego sceptyka. Nie bez powodu mówi się o Łodzi HollyŁódź!
Co zobaczyć w Łodzi?
Główny punkt w mieście to długa ulica Piotrkowska, wizytówka miasta. To tutaj toczy się życie towarzyskie wszystkich mieszkańców oraz turystów, którzy to właśnie tutaj mogą odkrywać wszystkie zakamarki tego pięknego miasta. Wokół znajdują się liczne ogródki piwne oraz kluby i dyskoteki, a także restauracje.
Wizytówką Łodzi jest również Manufaktura, łódzka galeria, którą odwiedza coraz więcej osób. Manufaktura wygląda niesamowicie, zbudowana z czerwonej cegły wzbudza bardzo pozytywne reakcje wszystkich turystów. Należy do jednych z najpiękniejszych galerii handlowych w Polsce, a poza tym jest to również centrum kultury, gdzie odbywają się liczne wystawy, koncerty i eventy. Można również wybrać się tam do kina czy na kręgle i bardzo miło spędzić czas ze znajomymi lub rodziną.
To z czego słynie Łódź to także Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera. Warto wybrać się na spacer w to miejsce i zobaczyć na żywo jak żyją prawdziwi żacy i przyszli aktorzy polskiego kina. Kto wie, być może poznacie kogoś, kto w przyszłości będzie prawdziwą gwiazdą, a Wy będziecie mieć pamiątkę na całe życie w postaci zdjęcia lub autografu, który kiedyś będzie bardzo cenny.

Leave a Comment