miejska codzienność

Jak spędzać wolny czas w Łodzi?

Jak spędzać wolny czas w Łodzi?

Każde miasto posiada bogatą ofertę rozrywek i możliwych sposobów spędzania wolnego czasu. Miasto to wybór pomiędzy kinami, teatrami, pubami, restauracjami czy kawiarniami. Im większe miasto tym większa oferta rozrywek, koncertów, występów i innych.

Jedną z atrakcji w Łodzi jest ulica Piotrkowska, która jest jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie(ok. 4 km). Wzdłuż tej ulicy znajdziemy mnóstwo budynków związanych z włókiennictwem oraz secesyjnych i eklektycznych kamienic oraz pałaców dawnych właścicieli fabryk. Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest Pałac Poznańskiego na ulicy Ogrodowa 7, gdzie zlokalizowane są doskonale zachowane sale i eksponaty z tamtego okresu. Z kolei z tym pałacem sąsiaduje Manufaktura, która jest największym centrum handlowo-rozrywkowym w Polsce. Kompleks ten oferuje 260 sklepów, 60 restauracji oraz takie rozrywki jak ścianka wspinaczkowa, kino, grę w kręgle, skate park, muzeum techniki czy też muzeum Sztuki lub muzeum Fabryki. Na terenie Manufaktury odbywają się koncerty, konkursy i inne imprezy. Natomiast latem teren Manufaktury oferuje piaszczystą plażę z boiskiem do siatkówki i dyskotekę na świeżym powietrzu. W tym samym miejscu zimą znajduje się lodowisko.

Jako rozrywkę można także uznać odwiedziny w łódzkiej palmiarni, gdzie znajduje się około 4.500 roślin, wśród których zobaczyć można palmy, bananowce, paprocie, storczyki i inne.

Tymczasem ogród botaniczny oferuje możliwość spacerów wśród przyrody podzielonej na kilka działów tematycznych.

Można również pospacerować po największym kompleksie leśnym w Europie, który jest położony w granicach miasta. Oferuje on ścieżki rowerowe i dla pieszych.

Z kolei w Lunaparku można skorzystać z około 40 atrakcji, a w zoo można obejrzeć ok. 3000 zwierząt. Łódź oferuje również liczne muzea(w tym Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Muzeum Kanału-Dętka, Muzeum Przyrodnicze, Muzeum Fabryki, Muzeum Sztuki MS2) i piękne budynki sakralne.

Po pełnym dniu wrażeń każdy turysta może się zrelaksować w aquaparku Fala, który oferuje sztuczną falę, zjeżdżalnie czy prąd rzeczny i kilka basenów. Warto tam zajrzeć, gdyż pływanie rozluźnia mięśnie i pomaga zadbać o sylwetkę.

Łódź oferuje również punkt widokowy, który mieści się na 15-stym piętrze biurowca wieżowca Textilimpexu przy ulicy Traugutta 25. Pomimo przypięcia Łodzi metki miasta fabrycznego i brzydkiego oferuje ono liczne rozrywki, w tym sporo rozrywek na świeżym powietrzu i wśród zielonych krajobrazów. Dodatkowo w mieście tym przygotowywane są liczne akcje mające rozsławić atrakcje Łodzi jak i akcje mające aktywizować wszystkie grupy społeczne bez względu na wiek i potrzeby. Pomimo sławy miasta przemysłowego przez Łódź przepływa 18 różnej wielkości rzek i strumieni jak Ner, Łódka, Bałutka, Dobrzynka, Gadka, Jasień, Karolewka, Olechówka, Augustówka, Jasieniec i inne, które często płyną i są ukryte w podziemnych kanałach.

Do dziś nie ma także pewności do tego skąd wzięła się nazwa Łódź i istnieje kilka hipotez. Dlatego też warto samemu poznać to miasto w wolnym czasie i wysnuć własną teorię.

Źródło: http://adwokatszews.pl/adwokat-zakopane/

Leave a Comment