miejska codzienność

Dlaczego zdecydować się na urlop w Łodzi

Dlaczego zdecydować się na urlop w Łodzi

Wiele atrakcji czeka na każdego kto przyjedzie do Łodzi. Jest wiele bardzo charakterystycznych miejsc, które są duma stolicy województwa łódzkiego. Łódź słynie z bardzo wielu uliczek i ścieżek. Do jednej z najpopularniejszych należy na pewno ulica Piotrowska. W całej Europie to jest jedna z najdłuższych ulic. Długość to około 4,2 km. W początkach istnienia tej ulicy była ona jedynie traktem komunikacyjnym. Jednak z upływem czasu powstała jako wizytówka miasta. Zaliczać można do tego miejsca na pewno duże centrum handlu i rozrywki. Teraz, przechodząc na tej ulicy można z pewnością wejść do około 100 restauracji a także pubów. W lecie te wszystkie ogródki mogą wszystkich zachęcać do odpoczynku.

Będąc w Łodzi na pewno trzeba odwiedzić plac Wolności. Położony w bajecznym miejscu w centralnym placu miasta na tak popularnej ulicy Piotrowskiej. Warto powiedzieć, że w 1823 roku powstał jako rynek powstającej w tamten czas osady sukienniczej o nazwie ,,Nowe Miasto”. Można się niemu bliżej przyjrzeć i da się zauważyć, że kształtem przypomina ośmiobok z czteroma ulicami idącymi we każdym kierunku. W Polsce można wyróżnić jedynie taki plac o tak charakterystycznym kształcie. W początkowych latach jego istnienia znajdował się w otoczeniu licznych straganów ponieważ w okolicy było targowisko. Jednak już na początku XX wieku targ został diametralnie przebudowany jako plac miejski i została włączona komunikacja tramwajowa.

W mieście stolicy województwa łódzkiego znaleźć się może tak popularne Muzeum. W tym miejscu można znaleźć ekspozycję wnętrz fabrykanckiej z okresu wieku XIX i XX a także przepiękną wystawę, która cały czas prezentuję Łódź jako przemysłowe miejsce oraz także bardzo dużą liczbę saloników, które zostały stworzone na cześć popularnych ludzi Łodzi min Juliana Tuwima, Jerzego Kosińskiego. Pośród tych wszystkich popularnych figur można również odnaleźć dzieła sztuki, różnego rodzaju meble. Muzeum w Łodzi nie służy tylko do zwiedzania, można tutaj przyjść na zorganizowany koncert lub bal.

Oprócz tak popularnego miejsca można również na pewno wyróżnić dwa inne słynne muzea. Pierwsze o której trzeba powiedzieć to muzeum kanału (dętka) a jeśli chodzi o drugie to centralne muzeum włókiennictwa. Jeśli chodzi o to pierwsze to zostało ono zamieszczone we fragmencie łódzkiego kanału pod placem Wolności w Łodzi. Pierwsze otwarcie Muzeum kanału ,,Dętka” nastąpiło w roku 2008. Jednak wszyscy zainteresowani mogli je dopiero odwiedzić dwa dni później. Należy także powiedzieć o Centralnym Muzeum Włókiennictwa. W całej Europie jest to najstarsze i największe muzeum. Głównym jego obszarem jest ,,Biała Fabryka”, bardzo efektowny kompleks.

Dla wszystkich turystów, którzy interesują się przyrodą na pewno ciekawym miejscem będzie Ogród Botaniczny. Około 3500 taksonów (gatunków i odmian) wszystkich roślin zielonych zgromadzona na powierzchni około 64ha. Można na tym obszarze wyróżniać bardzo zróżnicowaną faunę oraz także bardzo dużą liczbę gatunków ptaków bo aż 75.

Źródło: https://tikotime.pl/

Leave a Comment